Xiaomi’nin katlanabilir telefonu büyük heyecan yarattı

Xiaomi‘nin yenilikçi ürün ailesini genişletme çabaları devam ediyor. Şirketin bu yöndeki son büyük hamlesi, merakla beklenen yeni nesil katlanabilir akıllı telefonu MIX Fold 4 olacak. Henüz resmi olarak tanıtılmamış olsa da, bu telefon hakkında heyecan verici detaylar ortaya çıkmaya başladı. Yakında tanıtılması beklenen Xiaomi’nin yeni katlanabilir akıllı telefon modelleri MIX Flip 4 ve Fold 4 hakkında sızan bilgiler, bu modellerin özelliklerini aydınlatıyor. Ancak her sızan bilginin sevinçle karşılanmadığını belirtmek gerek. Örneğin, Xiaomi Fold 4’ün sadece Çin pazarına sınırlı kalabileceği iddiaları var.

Xiaomi MIX Fold 4‘ün teknik özelliklerine bakıldığında, cihazın güçlü Snapdragon 8 Gen 3 yonga setini kullanacağı görülüyor. Bu durum, bir amiral gemisi serisi için beklentilerle uyumlu. Xiaomi’nin katlanabilir telefonlara olan bağlılığını sürdürmesi memnuniyet verici. Ayrıca Xiaomi MIX Fold 4’ün etkileyici kamera özellikleri de gün yüzüne çıktı.

Xiaomi’nin katlanabilir telefonu büyük heyecan yarattı

Xiaomi MIX Fold 4, önceki modele göre geliştirilmiş sensörlere sahip bir dörtlü kamera sistemine ev sahipliği yapıyor. Ana kamera olarak bilinen 50 MP’lik Sony IMX800 sensörü (ayrıca Light Hunter 800 olarak da bilinir), Redmi K70 Pro gibi cihazlarda bulunan ve büyük 1/1.55 inç boyutu ile gelişmiş görüntü kalitesi sunan bir sensör. Ayrıca, MIX Fold 4, 2x optik zoom özellikli 60 MP telefoto kamera, 13 MP ultra geniş kamera ve 5x optik zoom için 10 MP sensör içeriyor.

Hem iç hem de dış ekranlarda 16 MP’lik selfie kameralar bulunuyor. Ekran çözünürlüğünün Fold 3’e göre biraz azaltıldığı görülüyor. Bu sızıntılar heyecan verici olsa da, onaylanmamış bilgiler. Resmi tanıtım tarihi hala bilinmiyor ve kesin bilgiler için bu tarihin beklenmesi gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir